1111 Budapest, Fő utca 1. - Google térkép  |  Tel +36 1 111 1111

e-mail:  info@patikaihonlap.hu

A A A

A hideg beköszöntével gyakori a megfázások, orrdugulás egyik szövődménye a fülfájás, aminek több lehetséges kimenete közül az egyik a középfülgyulladás. Főként gyermekkorban kell erre a szülőknek odafigyelni. A nem kellő időben végzett orvosi vizsgálat és beavatkozás a későbbiekben akár halláskárosodáshoz is vezethet.
Patikánk a fül védelme kapcsán az alábbiakat ajánlja:

dr somi ildiko 1A téli szünet után a gyerekek ismét közösségbe – bölcsödébe, óvodába, iskolába – kezdenek járni, és közülük soknak a szülei már előre félnek, mikor taknyosodik be a gyerek, mikor kell ismét otthon maradni vele, vagy a nagyszülőkre bízni őt. A szűnni nem akaró köhögéshez, orrfolyáshoz gyakran fülfájás is társulhat. Ez nem véletlen, hiszen a fül, az orr és a gége a fejben egy rendszert alkotva helyezkednek el, az átjárhatóság közöttük biztosított.
Ha a szülők nem szentelnek időben figyelmet a gyerek gyakori fülfájásra, az később – esetleg majd csak felnőtt korában – komolyabb fülkárosodáshoz is vezethet.
A fül igen bonyolult „szerkezet”. A működésével, zavaraival, gyógyításával kapcsolatos kérdéseket dr. Somi Ildikó gyermek- és felnőtt fül-orr-gége szakorvosnak, - a „Győzelem a nátha felett” c. könyv szerzőjének – tettük fel.

legcsogyulladasA légcső gyulladása (tracheitis) leggyakrabban a felső légúti fertőzések szövődményeként jelentkezik, felnőttkorban gyakrabban vírusos, gyermekkorban többször bakteriális eredetű.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: WEBBeteg

Child has a sore ear. Little girl suffering from otitisA középfülgyulladásnak több formája különböztethető meg: lehet akut, illetve krónikus, más szempont szerint pedig hurutos, illetve gennyes. Az akut gyulladást a hirtelen bekövetkező gyorsan gyógyuló esetekre mondjuk, míg a krónikus középfülgyulladás a hosszan elhúzódó, lassan gyógyuló, illetve a gyakran visszaeső középfülgyulladásokra.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: WEBBeteg

gegeA gégén keresztül jut a levegő a tüdőbe, ugyanakkor a levegőnek a gégén, majd a hangszalagokon való átáramlása révén képződnek az emberi hangok. Már az egészen kicsi gyermeknél is észlelhető, hogy ha megfázik, rekedten sír, köhög, a torka piros. Gyermekkorban kell kezelni a hangképzéssel kapcsolatos esetleges zavarokat, amelyek az esetek jó részében szintén a gége valamilyen zavarára vezethetőek vissza. Idősebb korban – különösen dohányos embereknél – nem ritka az akár végzetessé is váló gégerák. Dr. Németh Tamás fül-orr-gégész szakorvos válaszol kérdéseinkre.